Návštěva Nemocnice UH a SOUTĚŽ MLADÝCH ZÁCHRANÁŘŮ

Ve středu, 10.05.2023 se celá základní škola vydala do Uherského Hradiště. První bod programu bylo oddělení hygieny. Tam nám milá sestřička povídala hlavně o mytí a dezinfekci rukou. Poté si děti zkusily ruce dezinfikovat samy, podle návodu od sestřičky a zkontrolovat si pod zářením, zda si ruce řádně vydezinfikovaly. Za velkou úspěšnost dostaly diplom a něco malého k tomu. Pak jsme se přesunuli do stanice záchranářů. Děti měly to štěstí, že na vlastní oči viděly výjezd záchranky k případu. Pan záchranář dětem ukázal vše, co můžeme v záchrance najít, k čemu co slouží. Po programu se část dětí odebrala k autobusu na cestu domů, ale 6 odvážlivců zůstalo na soutěž. Byli to: Tadeáš Schiffler, Magdaléna Jančová, Andrea a Michaela Marečková, Voršila Fraisová a Markéta Glajchová. Tito malí záchranáři si vybojovali 1. místo!! My jim moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola.. Byly s námi také holky z druhého stupně, které skončily na krásném druhém místě. Více ve fotogalerii..